PRAKTYCZNA KONFERENCJA

4 listopada 2017

Aula ASP, Plac Matejki 1, Kraków

Zarezerwuj miejsce

Ilość miejsc ograniczona

PATRONAT HONOROWY

logo_izba_aptekarska_dobre

OPIEKA FARMACEUTYCZNA OD ZARAZ to pierwsza naukowo-szkoleniowa konferencja nastawiona na praktyczne wykorzystanie całości przekazywanej wiedzy w codziennej pracy. Celem konferencji jest udowodnienie, że niezależnie od otoczenia (apteka prywatna czy sieciowa, bez dedykowanego pokoju konsultacyjnego) farmaceuci są w stanie już dziś realizować podstawowe usługi. Pierwsza konferencja Opieka Farmaceutyczna od zaraz stanowi wstęp do OF i ma dostarczyć podstawowej wiedzy i praktycznych opracowań niezbędnych do tego, aby zacząć świadczyć podstawowe usługi już teraz.

Pierwszym krokiem w stronę prowadzenia opieki farmaceutycznej jest praca farmaceutów za pierwszym stołem. Mogą oni wyjaśnić wątpliwości związane ze stosowanymi lekami, poinstruować pacjenta jak poprawnie używać sprzętu medycznego, a także przekazać materiały edukacyjne. Zbudowanie odpowiedniej relacji z pacjentem, zdobycie jego zaufania oraz pozyskanie prawdziwych informacji na temat jego zdrowia czy zwyczajów dotyczących leczenia jest kluczowym elementem całego procesu.

Zaprezentowane rozwiązania stosowane są w polskich aptekach i dostosowane są do realiów naszego rynku.

Celem cyklu konferencji organizowanego przez opieka.farm sp. z o.o. jest edukacja farmaceutów. Doświadczenie wieku krajów Zachodu pokazało, że Opieka Farmaceutyczna w znaczący sposób zwiększa świadomość pacjenta na temat choroby i procesu leczenia, zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych i interakcji, a więc wpływa na większe bezpieczeństwo i skuteczność farmakoterapii. Dla farmaceuty pracującego w aptece otwartej jest jedynym kierunkiem rozwoju, który daje okazję pełnego wykorzystania nabytej wiedzy i kompetencji, a tym samym prawdziwą samorealizację zawodową.

Niekwestionowanym wyróżnikiem konferencji jest jej pełna niezależność. Na dobór oraz merytorykę prezentowanych treści nie ma wpływu żaden z partnerów oraz sponsorów konferencji. Daje to gwarancję obiektywności prezentowanej wiedzy. Program wydarzenia został zaprojektowany tak, by odpowiedzieć na najbardziej palące potrzeby grupy zawodowej farmaceutów oraz właścicieli aptek.

KONFERENCJA ROZPOCZNIE SIĘ ZA
  • 00
  • 00
  • 00
  • 00
Dodaj do mojego kalendarza 2017-11-04 09:30:00 2017-11-04 16:00:00 Europe/London Opieka Farmaceutyczna od zaraz! Praktyczna Konferencja OPIEKA FARMACEUTYCZNA OD ZARAZ to pierwsza naukowo-szkoleniowa konferencja w całości nastawiona na praktyczne wykorzystanie całości przekazywanej wiedzy w codziennej pracy. Celem konferencji jest udowodnienie, że niezależnie od otoczenia (apteka prywatna czy sieciowa, bez dedykowanego pokoju konsultacyjnego) farmaceuci są w stanie już dziś realizować podstawowe usługi. Pierwsza konferencja Opieka Farmaceutyczna od zaraz stanowi wstęp do OF i ma dostarczyć podstawowej wiedzy i narzędzi niezbędnych do tego, aby zacząć świadczyć podstawowe usługi już teraz. Pierwszym krokiem w stronę prowadzenia opieki farmaceutycznej jest praca farmaceutów za pierwszym stołem. Mogą oni wyjaśnić wątpliwości związane ze stosowanymi lekami, poinstruować pacjenta jak poprawnie używać sprzętu medycznego, a także przekazać materiały edukacyjne. Zbudowanie odpowiedniej relacji z pacjentem, zdobycie jego zaufania oraz pozyskanie prawdziwych informacji na temat jego zdrowia czy zwyczajów dotyczących leczenia jest kluczowym elementem całego procesu. Zaprezentowane rozwiązania stosowane są w polskich aptekach i dostosowane są do realiów naszego rynku. Celem cyklu konferencji organizowanego przez opieka.farm sp. z o.o. jest edukacja farmaceutów. Opieka farmaceutyczna w znaczący sposób zwiększa świadomość pacjenta na temat choroby i procesu leczenia, zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych a więc wpływa na większe bezpieczeństwo farmakoterapii. Dla farmaceuty pracującego w aptece otwartej jest jedynym kierunkiem rozwoju, który daje okazję pełnego wykorzystania nabytej wiedzy i kompetencji, a tym samym prawdziwą samorealizację zawodową. Niekwestionowanym wyróżnikiem konferencji jest jej niezależność. Na dobór oraz merytorykę prezentowanych treści nie ma wpływu żaden z partnerów oraz sponsorów konferencji. Daje to gwarancję obiektywności prezentowanej wiedzy. Program wydarzenia został zaprojektowany tak, by odpowiedzieć na najbardziej palące potrzeby grupy zawodowej farmaceutów oraz właścicieli aptek. Aula ASP, Plac Jana Matejki 1, Kraków opieka.farm konferencje@opieka.farm

PRELEGENCI

dr hab. n. med. Małgorzata Bała

mgr farm. Konrad Tuszyński

dr hab. n. farm. Agnieszka Skowron

dr n. farm. Paweł Paśko

mgr farm. Joanna Machalska

mgr farm. Effiom Uman-Ntuk

mgr farm. Justyna Skowyra

PROGRAM KONFERENCJI

Rejestracja uczestników

8:30-9:30

OTWARCIE KONFERENCJI

9:30

Leki potencjalnie niewłaściwe u osób starszych – rola farmaceuty

dr hab. n. farm. Agnieszka Skowron

Kierownik Zakładu Farmacji Społecznej Wydział Farmaceutyczny UJ CM w Krakowie, przewodnicząca Ogólnopolskiej Sekcji Opieki Farmaceutycznej PTFarm, przedstawiciel ZFS w Pharmaceutical Care Network Europe (PCNE).

30 min wykład + 10 min pytania

9:40-10:20

Opieka Farmaceutyczna od zaraz, czyli co możemy już dzisiaj

mgr farm. Konrad Tuszyński i mgr farm. Effiom Uman-Ntuk

Portal opieka.farm, System Opieki Farmaceutycznej, Apteka u Farmaceutów

30 min wykład +10 min pytania

10:20-11:00

Skąd czerpać wiedzę? Znaczenie Evidence Based Medicine (EBM) w farmacji

dr hab. n. med. Małgorzata Bała

Kierownik Ośrodka Przeglądów Systematycznych – Polskiej Filii Cochrane (Cochrane Polska), Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

30 min wykładu + 10 min pytania

11:00-11:40

PRZERWA KAWOWA

11:40-12:10

Jak rozumieć interakcje lekowe: istotność kliniczna na przykładach z życia

mgr farm. Konrad Tuszyński

Portal opieka.farm, System Opieki Farmaceutycznej, Apteka u Farmaceutów

25 min wykładu

12:10-12:35

Jak prowadzić wywiad, żeby poznać pacjenta i jego problemy?

mgr farm. Joanna Machalska

Członek Zarządu Ogólnopolskiej Sekcji Opieki Farmaceutycznej PTFarm, współautorka projektu „Perspektywy rozwoju farmacji w Polsce do roku 2030”, właściciel i kierownik apteki w Krakowie.

30 min wykładu +5 min pytania

12:35-13:10

Co recepta farmaceutyczna ma wspólnego z opieką farmaceutyczną?

mgr farm. Effiom Uman-Ntuk

Portal opieka.farm, System Opieki Farmaceutycznej, Apteka u Farmaceutów

30 min wykład +5 min pytania

13:10-13:45

Ulotki edukacyjne narzędziem pracy farmaceuty

mgr farm. Konrad Tuszyński i mgr farm. Effiom Uman-Ntuk

Portal opieka.farm, System Opieki Farmaceutycznej, Apteka u Farmaceutów

15 min wykład +5 min pytania

13:45-14:05

LUNCH

14:05-15:00

WARSZTAT 1: Istotne klinicznie interakcje leków z żywnością

dr n. farm. Paweł Paśko

Zakład Bromatologii, Wydział Farmaceutyczny, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

120 min warsztat

15:00-17:00

WARSZTAT 2: Pomiar ciśnienia i glikemii w aptece: jak wykonywać i interpretować wyniki

mgr farm. Konrad Tuszyński i mgr farm. Effiom Uman-Ntuk

Portal opieka.farm, System Opieki Farmaceutycznej, Apteka u Farmaceutów

120 min warsztat

15:00-17:00

WARSZTAT 3: Obsługa inhalatorów: jak szybko i sprawnie instruować pacjenta

mgr farm. Justyna Skowyra

Apteka ogólnodostępna, członek Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie.

120 min warsztat

15:00-17:00

ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

PATRONI MEDIALNI

 

 

 

location-icon

CZAS I MIEJSCE

Aula ASP w Krakowie
(pieszo 5 min od dworca PKP)
Plac Jana Matejki 1,
Kraków

Czas: 9:00 do 17:00

email-icon

ORGANIZATOR MERYTORYCZNY

opieka.farm sp. z o.o.
ul. Chodkiewicza 9/4
33-332 Kraków

KONTAKT

kontakt@opieka.farm

ORGANIZATOR LOGISTYCZNY

innomed.co

KONTAKT

justyna@innomed.co

NAPISZ DO NAS

Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania odnośnie konferencji, zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. Odpowiemy tak szybko jak to będzie możliwe.

SPOTKAJMY SIĘ NA MIEJSCU

ZAPISZ SIĘ NA KONFERENCJĘ

REZERWUJ BILET

back to top